Banner Impact the Future International Women's day 2024

Women Techmakers

Program Women Techmakers to inicjatywa Google, której zadaniem jest budowanie społeczności motywującej kobiety do rozwoju w branży technologicznej. Poprzez organizowanie eventów dzielimy się wiedzą oraz stwarzamy okazję do wystąpień publicznych, mentoringu. Dbamy o to, by każda z nas dbała o swoją rozpoznawalność.

International Women's Day 2024 - Impact the Future

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet spotkajmy się w wyjątkowych wnętrzach Concordia Design i spędźmy ten wieczór razem! Google Developer Groups Poznań oraz Women Techmakers organizują dla Was konferencję:


kalendarz
  • 7 marzec 2024
  • 18:00-23:00 (rejestracja od 17:30)
  • Concordia Design [Poznań, ul. Zwierzyniecka 3]
dymek komiksowy
  • ponad 100 uczestniczek i uczestników
  • 3 godzinny networking z przekąskami
megafon
  • fantastyczne prelekcje - technologia oraz power speech
  • bezpłatna rejestracja uczestnictwa

Galeria

Agenda

17:00-18:00 Rejestracja
18:00-18:10 Otwarcie konferencji
18:10-18:30

Twórzmy lepszy świat dla kobiet!

Justyna Lach
18:30-18:50

Dylematy programowania maszyn

Małgorzata (Rita) Łyczywek
18:50-19:10

Blaski i cienie aplikacji healthcare

Ewelina Skowron
19:10-19:30 Przerwa
19:30-19:50

A gdyby tak... Pippi Langstrumpf nauczyła się tabliczki mnożenia

Aleksandra Saporznikow
Katarzyna Grobelna-Szygenda
19:50-20:10

Inteligetny czatbot, który zna Twoje dane. Jak i czy to możliwe?

Basia Sobkowiak
20:10-20:30

Otwierasz lodówkę a tam... Spark! Kilka słów o znaczeniu Sparka we współczesnym świecie przetwarzania danych

Karolina Dopierała
20:30-23:00 Networking

Prelegentki

Zdjęcie Basi Sobkowiak

Basia Sobkowiak

Data Scientist - Project Head w GFT Technologies, w codziennej pracy skupia się na rozwiązaniach machine learning i AI. Posiada wieloletnie doświadczenie jako manager zespołu data science dostarczającego projekty ML end-to-end, zarówno na platformach on-premise jak i chmurowych. W projektach łączy dwa światy: technologiczny i biznesowy. Wspiera również poznański oddział Women in Machine Learning and Data Science (WiMLDS) w działaniach wspierających kobiety w tym obszarze.

Inteligetny czatbot, który zna Twoje dane. Jak i czy to możliwe?

Ostatni rok przyniósł prawdziwy boom na chatboty bazujące na GenAI. Tylko co jest nam potrzebne, aby go stworzyć? Jakie elementy i rozwiązania sprawią, że nasz czatbot będzie się naprawdę inteligentnie komunikował? Na te wszystkie pytania padną odpowiedzi podczas prezentacji, a wszystko to będzie opowiedziane bardzo prostymi słowami, tak by każdy, kto nie zna się na programowaniu czy AI zrozumiał zagadnienie. Nie obawiaj się, jeśli linijki kodu albo skomplikowane algorytmy Cię przerażają - tutaj ich nie znajdziesz. Po prostu przyjdź i posłuchaj - być może kiedyś Ci się ta wiedza przyda.

Zdjęcie Eweliny Skowron

Ewelina Skowron

Programistka Androida w StethoMe, której pasją jest tworzenie innowacyjnych produktów zmieniających życie ludzi. Już od początku swojej kariery zakochała się w Androidzie, widząc w nim nieograniczone możliwości rozwoju. Wierzy, że technologia powinna być narzędziem do rozwiązywania realnych problemów ludzi. W swojej pracy kładzie duży nacisk na jakość, użyteczność i dostępność tworzonych rozwiązań. Dodatkowo angażuje się jako mentorka oraz organizatorka w GDG, gdzie dzieli się swoją wiedzą i wspiera rozwój społeczności technologicznej. Jest również zwolenniczką zdrowia psychicznego, uważając, że tylko wypoczęty i zdrowy umysł może generować wartościowe pomysły i rozwiązania.

Blaski i cienie aplikacji healthcare.

Czy zastanawialiście się kiedyś co może łączyć elektroniczny stetoskop ze zdalną niania? Jakie wyzwania staną przed nami, gdy postanowimy połączyć aplikację mobilną z urządzeniem zewnętrznym? Na te pytania odpowiemy sobie w trakcie prelekcji.

Zdjęcie Małgorzaty (Rity) Łyczywek

Małgorzata (Rita) Łyczywek

Software Engineer w Wizards of the Coast. Języki programowania uważa za sprawę drugoplanową w narzędziach developera, ale to backend nazywa za swoim "comfort zone". Jest również Head of Tech w fundacji CODE:ME, orędowniczką otwartej i dostępnej edukacji technologicznej. Prowadzi bloga flynerd.pl, gdzie dzieli się wiedzą z zakresu IT, uczy programowania, inspiruje do eksploracji nowych technologii. Zaangażowana w inicjatywy społeczne, została wyróżniona na międzynarodowej liście "100 Technologists to Watch" przez Women Who Code, co podkreśla jej wkład w rozwój technologii i promowanie różnorodności w branży. Jej nieodłączną towarzyszką jest psia przyjaciółka, Figa.

Dylematy programowania maszyn

W Internecie mamy odpowiedź na wszystko, dosłownie wszystko... i wiemy jeszcze mniej. Mamy sztuczną inteligencję, ale ludzka inteligencja nas zawodzi. Razem z Ritą poznacie etyczne i nieetyczne aspekty pracy z kodem.

Zdjęcie Justyny Lach

Justyna Lach

Dyrektorka Marketingu w YES, która wraz z zespołem tworzy wyjątkowe - jak to sama nazywa - (nie)reklamy biżuterii, w których w centrum zawsze stoją kobiety - w każdym wieku! Posiada ponad 10 lat doświadczenia w marketingu online i offline, strategii i PR. Na swoim koncie ma dziesiątki zrealizowanych międzynarodowych projektów.

Twórzmy lepszy świat dla kobiet!

Zdjęcie Karoliny Dopierała

Karolina Dopierała

W Capgemini od 4 lat, aktualnie łączy rolę inżyniera danych, architekta danych i people managera. Od 12 lat w świecie przetwarzania danych, od 2 lat z głową w chmurach... konkretnie w chmurze Azure. Jej oczkiem w głowie jest Databricks, zaraża innych pasją do tej technologii. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną i planuje kolejne podróże, te bliższe, i te dalsze.

Otwierasz lodówkę a tam... Spark! Kilka słów o znaczeniu Sparka we współczesnym świecie przetwarzania danych

Zdjęcie Aleksandry Saporznikow

Aleksandra Saporznikow

Ola od ponad 6 lat tworzy produkty w Allegro, skupiając się na obszarze pozakupowym i Allegro Charytatywni. Wykorzystuje technologię do wspierania organizacji charytatywnych na dużą skalę. Buduje proste i użyteczne produkty, opierając się na danych. Ciągle się rozwija, a jej mottem jest "Kiedy jak nie teraz". Prywatnie miłośniczka sportów wodnych, żeglarstwa i bezpiecznego pływania.

A gdyby tak... Pippi Langstrumpf nauczyła się tabliczki mnożenia

Nasze postawy życiowe kreowane są od najmłodszych lat. Czy zmieniając scenariusze bajek zmienilibyśmy rzeczywistość? Czy mikro zmiany mogą być początkiem większej zmiany? Zapraszamy do dyskusji.

Zdjęcie Katarzyny Grobelna-Szygenda

Katarzyna Grobelna-Szygenda

Kasia od 13 lat zarządza roadmapami technologicznymi i partnerami w Allegro. Planuje i nadzoruje wdrażanie produktów cyfrowych. Eksperymentuje z metodami zwiększania wartości produktu i optymalizacją procesów. Prywatnie mama dwóch córek, miłośniczka żeglarstwa, pływania i pokonywania wyzwań.

A gdyby tak... Pippi Langstrumpf nauczyła się tabliczki mnożenia

Nasze postawy życiowe kreowane są od najmłodszych lat. Czy zmieniając scenariusze bajek zmienilibyśmy rzeczywistość? Czy mikro zmiany mogą być początkiem większej zmiany? Zapraszamy do dyskusji.

Sponsorzy platynowi

Sponsorzy lazurowi

Sponsorzy błękitni

Patronat Medialny

Nasze Community

Concordia Design

Konferencja odbędzie się w pięknych wnętrzach Concordia Design, w Poznaniu przy ulicy Zwierzynieckiej 3


zdjęcie Concordii zdjęcie Concordii zdjęcie Concordii

Social Media

Ta strona używa plików cookie. Kliknij OK, aby zaakceptować.