One nie tylko mówią o przyszłości – one ją tworzą. Poznaj niezwykłe kobiety, które redefiniują możliwe!

Anna Lankauf
Co-Founder & Supervisory Member Callstack
Współzałożycielka, długoletnia Prezes a obecnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej Callstack, z wykształcenia psycholog, karierę w IT zaczynała jako User Experience Designer. Inwestuje jako Business Angel i mentorka w startupach z misją AI / MedTech / ClimateTech. Charytatywnie mentoruje founderki i C-level w NGOs. W wolnym czasie grywa w tenisa i nałogowo ogląda pokazy mody.
Jesteś 10 kroków od swojego startupu w IT – popraw koronę i zacznij działać.

Anna Karoń
Poznań Accessibility Group
Specjalistka ds. dostępności cyfrowej i programistka frontend z doświadczeniem w e-commerce. Od ponad siedmiu lat zgłębia temat dostępności, poznając różnorodne potrzeby użytkowników i promując inkluzywne podejście do projektowania cyfrowych rozwiązań. Tworzenie dostępnego kodu traktuje jako standard, a jej pasją jest dostosowywanie złożonych komponentów do potrzeb wszystkich użytkowników oraz poszukiwanie uniwersalnych rozwiązań. Obecnie działa jako freelancerka, prowadząc audyty, szkolenia i konsultacje z zakresu dostępności. Jest także organizatorką Accessibility Meetup Poznań – cyklu spotkań edukacyjnych, które budują świadomość na temat dostępności oraz promują ciekawe projekty i inicjatywy.
Redefine accessible – dostępność cyfrowa w praktyce
Dostępność cyfrowa (accessibility) bywa postrzegana jako zbiór skomplikowanych wymagań, zwłaszcza gdy zagłębiamy się w WCAG czy unijne regulacje. W tej prezentacji zapraszam Was do spojrzenia na nią inaczej – przez pryzmat realnych użytkowników i ich zróżnicowanych potrzeb. Porozmawiamy o praktycznych aspektach wdrażania dostępności i tworzenia inkluzywnych produktów.

Marta Skrzynecka
Technology Transformation Leader, Uniqa Polska
Zaangażowana w branżę IT od ponad dwóch dekad. Jest liderką dużych projektów transformacyjnych, skoncentrowanych na wdrażaniu nowoczesnych technologii. Angażuje się w budowanie efektywnych zespołów i zmienianie w organizacjach sposobu organizacji, współpracy i myślenia, oraz w promowanie i otwartości na zmianę jaką niesie technologia. Pasjonuje się najnowszymi trendami technologicznymi, ze szczególnym naciskiem na cloud computing i sztuczną inteligencję. W 2023 roku jej osiągnięcia zostały docenione tytułem Top10 Women in Cloud podczas wydarzenia IT Women in Tech, potwierdzając tym samym jej wpływ i znaczenie w technologicznym ekosystemie.
W codziennej pracy stawia na współpracę międzydziałową i burzenie „silosów”, przełamywanie barier komunikacyjnych, podkreślając, że elastyczność i zwinność są kluczem do efektywnego reagowania na dynamikę zmieniającego się świata. Jak sama twierdzi, zmianę ma wpisaną w jej DNA, co nieustannie napędza ją do bycia na froncie innowacji.
Od stereotypów do Liderki IT

Marta Wojciechowska
Prezeska Zarządu Fiberhost
Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (spółka powstała z INEA) – jednego z liderów w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce.
Mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych, a operatorzy mają dostęp do bogatej oferty usług hurtowych. Obecnie w zasięgu otwartych sieci światłowodowych Fiberhost znajduje się ponad 1,3 mln gospodarstw domowych w 8 województwach w kraju.
Marta Wojciechowska z Grupą związana jest od ponad 15 lat. Wcześniej zajmowała stanowisko Członkini Zarządu i odpowiadała za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwo oraz EHS.
Menedżerka najwyższej kadry zarządzającej i radczyni prawna, doświadczona w międzynarodowym środowisku z pasją do nowych wyzwań i poszukiwania najlepszych rozwiązań dla osiągnięcia długofalowych celów strategicznych firmy oraz wysokich zysków. Rozumie dynamikę biznesu i znajduje właściwą równowagę między szerokim spojrzeniem na biznes a zarządzaniem taktycznym.
Possible impossible. O sile kobiet.

Natalia Buczel
CC Business Services Director, Sii
Natalia pełni funkcje Dyrektorki Centrum Kompetencyjnego Usług Biznesowych oraz Dyrektorki Regionalnej w Sii Poznań. Specjalizuje się w budowaniu usług BPO, transformacji procesów biznesowych, automatyzacji procesów (RPA), marketingu oraz zarządzaniu HR. Posiada tytuł magistra ekonomii oraz licencjat z socjologii.
Z firmą Sii związana jest od 16 lat, pełniąc różnorodne role m.in. w sprzedaży, rekrutacji, zarządzaniu projektami i zespołami. Po pracy pasjonuje się rozwojem umiejętności (upskillingiem), wzmacnianiem pozycji kobiet oraz badmintonem.
Niezatapialna: Moja historia reskillingu i rozwoju

Aleksandra Wasielewska
Senior Managerka, Product & Engineering | Head of App, Allegro
Od 2012 roku związana z branżą technologiczną. Ma bogate doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu produktów cyfrowych dla czołowych marek, takich jak Santander, mBank, PayU i Allegro, w obszarach, e-bankowości, fintech i e-commerce.
Pasjonatka innowacji i budowania produktów, które kochają użytkownicy. W Allegro odpowiadała za strategiczną transformację obszaru płatności, łącząc technologię, biznes i budując nowe doświadczenia klientów na platformie. Stworzyła jeden z produktów o najwyższym NPS na rynku – Allegro Pay.
Aktywnie kształtuje kulturę produktową w Polsce, dzieląc się swoimi doświadczeniami i budując przestrzeń do wymiany dla innych. Jako mentorka i orędowniczka różnorodności i inkluzywności, aktywnie wspiera osoby z różnych środowisk w rozwoju kariery w technologii.
Wierzy w „uczenie przez doświadczenie” i zaraża innych swoją energią oraz entuzjazmem do działania
Panel dyskusyjny – Budowa innowacyjnych produktów – jak upewnić się, że rozwiązujemy realny ból rynku, a nie tylko ‘sprzedajemy marzenia’

Barbara Sobkowiak
Kierownik Zaawansowanej
Analityki, Rossman
Od ponad 11 lat związana z analizą danych każdego rodzaju. Obecnie skupia się na rozwiązaniach machine learning i AI. W swojej karierze była również przez wiele lat managerem zespołu data science, dostarczającego projekty ML end-to-end, zarówno na platformach on-premise jak i chmurowych. Łączy na projektach dwa światy: technologiczny i biznesowy, dbając przy tym, by projekt był wykonany zgodnie z dobrymi praktykami, a model wspierał działania użytkowników.
Mocno wierzy w to, że aby rozwiązywać problemy biznesowe Klientów, trzeba z nimi rozmawiać i rozumieć ich zagadnienia, a dopiero potem tworzyć modele machine learning. Wspiera również poznański oddział Women in Machine Learning and Data Science (WiMLDS) w działaniach wspierających kobiety w tym obszarze. W wolnym czasie odkrywa squasha inowe zakątki świata, zwłaszcza z pokładu żaglówki.
Panel dyskusyjny – Budowa innowacyjnych produktów – jak upewnić się, że rozwiązujemy realny ból rynku, a nie tylko ‘sprzedajemy marzenia’
Pasjonat sztucznej inteligencji z doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań AI/ML, które odpowiadają na realne potrzeby biznesowe korporacji i MŚP. W branży IT od 16 lat. Założyciel Zetatech, firmy SaaS skupiającej się na praktycznej automatyzacji procesów biznesowych. Łączy perspektywę biznesową z techniczną, co pozwala przekładać złożone problemy na skuteczne rozwiązania. Współpracuje z organizacjami takimi jak GRAI i AI Office przy kształtowaniu regulacji AI w Polsce i Europie.
Panel dyskusyjny – Budowa innowacyjnych produktów – jak upewnić się, że rozwiązujemy realny ból rynku, a nie tylko ‘sprzedajemy marzenia’
Anna Ślusarczyk
Lead Business Analyst,
GFT
Anna Ślusarczyk pełni rolę Lead Consultant i Core Banking Solution Expertki w GFT Poland, gdzie specjalizuje się w rozwiązaniach core bankingowych. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, wspierając systemy produkcyjne oraz ERP – pozwoliło jej to rozwinąć kompetencje w zakresie analizy biznesowej, zarządzania zmianą i koordynacji międzynarodowych zespołów.
Obszary, w których Anna osiągała znaczące sukcesy, to zarządzanie projektami, wdrażanie usprawnień procesów i bliska współpraca z interesariuszami. W swojej obecnej roli w GFT odpowiada za zbieranie i analizowanie wymagań klientów i zarządzanie złożonymi projektami wdrożeniowymi. Dzięki łączeniu wiedzy technicznej z biznesową, a także umiejętnościom efektywnego zarządzania projektami i budowania trwałych relacji, Anna skutecznie wspiera rozwój GFT i pomaga realizować strategiczne cele na najwyższym poziomie.